Back

Вірте Богу та пророкам Його

12-13 листопада в Українському адвентистському теологічному інституті (УАТІ) проходила консультативна зустріч координаторів духовно-історичної спадщини церкви Адвентистів сьомого дня в Українській уніонній конференції (УУК).

Серед учасників були присутні Всеволод Андрусяк, директор Центру та Відділу духовно-історичної спадщини АСД ЄАД (Авро азіатського дивізіону), Станіслав Носов, президент УУК, Віктор Бегас, секретар пасторської асоціації, Вячеслав Корчук, координатор духовно-історичної спадщини Церкви АСД в УУК. Також присутніми були керівники Духовно-історичної спадщини з конференцій УУК. Представником від навчального закладу був Андрій Шевчук, президент Українського адвентистського центру вищої освіти і керівник відділу освіти в УУК.

Кожна громада Церкви адвентистів сьомого дня має можливість обрати координатора духовно-історичної спадщини. На нього покладається обов’язок зміцнювати довіру серед членів церкви до праць Божого пророка, проведення заходів, присвячених духовному спадкові церкви АСД, а також відповідати на запитання, пов’язані зі служінням Елен Уайт.
Зустріч була присвячена питанням праць Еллен Уайт та довірі їм з боку членів церкви. Адвентисти переконані, що в її служінні виконалася обітниця Божа про духовні дари, зокрема, Дар пророцтва, що є однією з біблійних характеристик істинної Божої Церкви (1 послання апостола Павла до Коритнян 12:4-11; послання апостола Павла до Ефесян 4:11-14). Учасники-координатори також розробили стратегію відділу духовно-історичної на наступний рік.

Серед тем зустрічі Всеволод Андрусяк підняв питання герменевтики праць Еллен Уайт. Вячеслав Корчук виступив з презентацією важливості зберігання вірності біблійного вчення про Божих пророків. Звернено особливу увагу і на важливість духа пророцтва у керівництві церквою Божою останнього часу.

Напередодні Вячеслав Корчук провів ряд важливих семінарів на тему праць Еллен Уайт на Закарпатті (Тячів, Мукачево, Ужгород), Волині (Луцьк) та Буковині. Піднімались питання практичного застосування порад Божого пророка. А також роль праць Еллен Уайт у розумінні Священного Писання. Адвентисти сьомого дня переконані, що її книги та поради, що викладені в її працях ніяким чином не є заміною Біблії, як найвищого авторитету, а є допомогою в застосуванні біблійної істини в практичному, щоденному житті.

Церква адвентистів сьомого дня дуже серйозно ставиться до своєї спадщини і реалізує проєкти з метою її доступності для загалу. Так, можна згадати кілька серійний документальний фільм «Наследники Реформации», біографічні та історичні книги історика церкви Джорджа Найта і нещодавно перекладену працю Герберта Дугласа «Вестница Божья».
Ми як Церква вдячні Богові за біблійний Дар Духа пророцтва. Зустріч координаторів Духовно-історичної спадщини дала можливість ще раз оглянути актуальні теми і ще раз підтвердити прописну біблійну істину, що виражена в словах Ізраїльського царя Йосафата: «Віруйте в Господа, вашого Бога, і будете запевнені, вірте пророкам Його, і пощаститься вам!» (2 Хронік 20:20). Справжні благословення приходять від довіри Богу – Його слову, Його пророкам!

Автор: Берецкі Владислав