Уроки із життя чотирьох євреїв (Даниїла, Ананії, Мисаїла та Азарії).

«Бачив ти коли чоловіка зручного в справах своїх? Такий буде перед царями стояти, а не простим служити».(Притчі 22:29 (переклад Івана Хоменка))

Вони бували там, де Бог міг благословити їх, уникали всього, що могло послабити їхні сили, і використовували кожну можливість для здобуття різних знань. Вони дотримувалися тих принципів життя, які сприяли зміцненню інтелекту, і прагнули опанувати науки з єдиною метою – прославити Бога. Постійно молячись, сумлінно навчаючись і підтримуючи зв’язок із Невидимим, вони, як і Енох, ходили з Богом.

Справжній успіх у будь-якій справі – не випадковість і не подарунок долі, а виявлення Божого провидіння, нагорода за вірність й розважливість, доброчесність і наполегливість. Чудові розумові здібності і висока моральність не є справою випадку. Бог дає можливості, а успіх залежить від того, як людина їх використає.

Людські зусилля без Божественної сили даремні, однак і Божественні зусилля часто не приносять успіху без людських старань. Ми сповнимося Божою благодаттю лише тоді, коли виконаємо свою частину роботи. Його благодать дається, щоб викликати в нас бажання і дію, але вона не може змінити наших зусиль.

Благородний характер – не випадковість і не результат особливих дарів або милості Провидіння. Він є наслідком самодисципліни, підкорення нижчої природи людини вищій, посвячення себе на служіння Богові й людям.

Leave A Reply