Спадкоємці Бога

«…блаженний народ, що Він вибрав його на спадок Собі!» (Псалми 32:12)

Жив у Болівії простий чоловік на ім’я Томас Мартінес. В похилому віці він розлучився зі своєю дружиною, почав випивати, приторговувати наркотиками, а згодом й бомжувати.

Одного ранку, Томас, як зазвичай, прокинувся на вуличній лавці й вгледів наряд поліції. Офіцери впевнено рухалися прямісінько до нього. Він подумав, що це не до добра. 67-річний дідусь почав утікати, хоча поліція за ним навіть не гналася. Але навіщо його розшукували? Чому він утікав? Річ в тім, що колишня дружина після смерті заповіла Мартінесу шість мільйонів доларів.  Багатія шукав увесь світ, про нього писали у газетах, але, мабуть, там де він живе газети не читають. Він так нічого й не дізнався, а переховуючись через острах так і не отримав свій спадок. Місцеперебування Мартінеса невідомо, мільйони чекають його дотепер.

«…просвітив очі вашого серця, щоб ви зрозуміли, до якої надії Він вас закликає, і який багатий Його славний спадок у святих» (Ефесян 1:18). Апостол Павло говорить про спадок. Багатий, великий, славний спадок для святих. Але як його отримати? І хто взагалі може претендувати на нього?

Юридично, спадкоємець – це особа, яка у випадку смерті тієї чи іншої особи набуває права одержати її спадок, майно. Тоді виходить, що ми стаємо спадкоємцями після чиєїсь смерті! Так і є! «А що ви сини́, Бог послав у ваші серця Духа Сина Свого, що викликує: «Авва, Отче!» Тому ти вже не раб, але син. А як син, то й спадкоємець Божий через Христа» (Галатам 4:6-7). Бог любить своїх дітей! Хоч ми по власному бажанню відступили, ми як духовні безхатченки, позбавлені справжньої насолоди від життя із Ним, ми відмовились від славного спадку Господа. Але Бог сам пішов нам на зустріч, і щоб усиновити кожного Він помер за нас та дарував право на Його небесний, святий спадок. Рішення залишається за нами: чи ми з усіх сил тікаємо від цього майна, чи усім розумом бажаємо його прийняти як найдорогоцінніший дар життя. Бог «…вибрав на спадок Собі» нас!  Чи являюсь я спадкоємцем Бога?

Автор: Денис Козоріз

Leave A Reply