Від здоров’я фізичного до здоров’я духовного
22 вересня в центральному парку міста Буча студенти Уакраїнського адвентистського центру вищої освіти (УАЦВО) провели ще одну, масштабнішу «країну здоров’я», ніж та, що проходила на території УАЦВО. Дана акція була розрахована вже на дітей жителів міста, які не є членами церкви адвентистів сьомого дня. Особливо варто відмітити, що цей проект церква провела, приєднуючись до святкуання дня міста Буча.
У заході взяли участь студенти різних факультетів Українського гуманітарного інституту (УГІ) та Українського адвентистського теологічного інституту (УАТІ). Крім хорошого настрою та зближення студентського колективу, молодь мала змогу отримати корисну практику для служіння та подальшої професійної діяльності, Так, студенти за спеціальністю початкова освіта освіта здобути трохи більше досвіду у роботи з дітьми. Майдутні психологи – у роботі з поколінням що підростає. А майбутні служителі ще раз на практиці провести акцію з метою зближення церкви та жителів населеного пункту; представлення церкви на належному рівні. «Країна здоров’я» є кроком до ппозиціювання церкви як зацікавленої в бгаоустрої міста й добробуті інституту сім’ї.
На запитання про ефективність цього місіонерського проєкту, замісник президента студентської ради, Олена Скрипкар привела у приклад досвід минулих років. Вона стверджує, що «країна здоров’я» сама по собі, а тим більше, як самоціль, малоуспішна. Як показує практика, максимальний ефект проєкт справляє, коли він є першим кроком дитини та її батьків до знайомства з церквою. Опісля дитину запрошують на канікулярну школу. А далі – в клуб слідопитів (10-16 р.), шукачів пригод (6-9 р.) чи бобренят (3-5 р.), виходячи з віку дитини. Саме така послідовність може зробити «країну здоров’я» максимально ефективною.
Крім того, даний проєкт – можливість закарбувати духовні ідеї та біблійні принципи в пам’яті дітей в ігровій формі. З іншого боку і батьки, які бачать користь у цій акції, захочуть і надалі прищеплювати дітям позитивні принципи ЗОЖ, а далі, з усе ближчим знайомством із церквою, біблійні принципи.
Стосовно батьків, які відвідували «країну здоров’я» то вони залишили позитивні відгуки. Вони раділи, активно проводили час і своїми дітьми. Проте вони звернули увагу на нюанс, котрий надалі потрібно допрацювати – недостатня реклама проєкту в самому місті.вони впевнені, що при належній рекламі, захід буде мати ще більший успіх
Церква разом із студентами УАЦВО співпрацюють у служінні людям, у проповіді біблійних принципів життя, використовуючи метод служіння Ісуса Христа. Елен Уайт у праці «Служіння зцілення» так описує цей метод: «Знаходячись серед людей, Спаситель спілкувався з ними, бажав їм добра. Він проявляв до них співчуття. Він служив їхнім потребам і завойовував їхню довіру. І лише після цього Ісус говорив їм: «Слідуй за Мною»».
«Країна здоров’я» – один із методів звершувати служіння людям так, як це робив Ісус. Церква адвентистів сьомого дня йде цим шляхом, задовольняючи потреби навколишніх людей, пропонуючи їм за цим істину.
Берецкі Владислав