Back

Тренінг по психології “Примирення чотирьох стихій”

Перефразувавши відомий вираз можна сказати: «Скільки людей, стільки й характерів». Але характер формується на основі темпераменту людини – індивідуальних особливостей психіки. І навіть змінюючи свій характер, на ньому позначатимуться схильності нашого темпераменту. А тим більше, коли ми живемо з протилежними по темпераменту людьми, то ця тема стає ще актуальнішою і вимагає кращого її розуміння. Тому студентська рада Українського адвентистського центру вищої освіти (УАЦВО) організувала тренінг по психології, що мав назву «Зіткнення чотирьох стихій». Він проходив у затишному приміщенні кафетерію 18 вересня 2019 року.

Організатор тренінгу, голова Українського гуманітарного інституту (УГІ) від студради, Ольга Рибак, поділилася своїми думками з приводу цього заходу.

З якою метою проводився тренінг?

– Цього року на перший курс поступило дуже багато абітурієнтів. Виникли навіть деякі проблеми з кімнатами, через що адміністрації прийшлося поселяти студентів по четверо в одну кімнату. Треба пам’ятати, що більшість першокурсників сьогодні – вчорашні учні шкіл і вперше проживають у гуртожитку. Звичайно, між ними можуть виникати конфлікти, але кожному треба поважати думку іншого, вирішувати непорозуміння без проблем і сварок. А психологічний тренінг став чудовою можливістю для того, щоб закликати студентів і показати як це зробити на практиці.

Як би ти оцінила тренінг?

– Все пройшло добре і дуже цікаво. Сподобалося, що студенти брали активну участь у підготовці тренінгу, відчувається підтримка з їхнього боку. Були плани запросити знавця у цій сфери, але, на жаль, на даний час, такої можливості не було.

Чи плануєте ви проводити регулярні тренінги?

– Звичайно. Можливо це не будуть тренінги з психології, але з інших сфер обов’язково. І вже разом із запрошеними спеціалістами.

 

 

У чому полягає користь цього тренінгу для нас, як христин?

– Насамперед тренінг корисний тому, що Біблія – це книга про відносини. Не лише про відносини людини та Бога, але і відносини між людьми. Тому дуже важливо розуміти, як ми можемо жити в мирі та взаємоповазі. З іншого боку,

Звичайно, над цим заходом працювала ціла команда. Не останню роль відіграли й ведучі тренінгу, які зробили його дійсно активним, цікавим та легким для сприйняття молоддю.

Студенти, що відвідали тренінг, відмічають, що їм дуже сподобалася атмосфера: тепла, невимушена, по-сімейному приємна, з гарячими напоями та печивом.

Корисним тренінг був і для студентів богословського факультету Українського адвентистського теологічного інституту (УАТІ). як майбутні служителі, їм доведеться бути й психологами, і консультантами. А подібні заходи є однією із можливостей зблизити молодь у їхніх майбутніх громадах, стати ближче з ними та у невимушеній атмосфері підіймати питання, які тривожать.

Дійсно, співмешкати протилежним людям дуже непросто. Можливо ще важче, коли люди дуже схожі. Але Господь хоче навчити нас терпінню, прощенню та прийняти одне одного. Тому психологічний тренінг, на якому молодь могла трохи краще пізнати особливості різних темпераментів, може допомогти полегшити вирішення конфліктів та навчитися дружбі, не зважаючи відмінності темпераментів і характерів, що є дуже важливим.

Елен Уайт у праці «Розум, характер, особистість» пише, що психологія не лише корисна, а навіть більше: «У Святому Письмі містяться справжні принципи психології…». Вона пробуджує віруючих людей досліджувати та намагатися зрозуміти психологічні принципи та закони, за якими живе людина і працює її мислення та психіка, адже ці закони установив Сам Господь. «Той, Хто створив розум і знає його можливості, зумовив розвиток людини відповідно до її дарів. Між Біблією та істинною наукою існує повна відповідність.  Психологія – це наука, що займається вивченням розуму і поведінки людини» (1РХЛ 10.2 – 1РХЛ 10.1). Тому чудово, що у християнському навчальному закладі надається можливість гармонійного розвитку: молодь вчиться довіряти Богу у формуванні свого характеру, а також вивчає принципи, відповідно до яких він формується, щоб зростати ще краще й ефективніше.

 

Берецкі Владислав