Back

Як студенти на олімпіські ігри ходили

«Citius, Altius, Fortius!» (швидше, вище, сильніше) – відомий кожному девіз Олімпійських ігор, який виражає головну суть їхнього проведення – визначення кращих, спритніших, сильніших атлетів.

 

Не став винятком і Український адвентистський центр вищої освіти (УАЦВО). 12 вересня 2019 року на новому спортивному майданчику відбулися олімпійські ігри. Студенти всіх курсів та факультетів мали можливість показати свої спортивні досягненна та позмагатися у командних видах спорту.

Варто зазначити, що латинське слово «fortis» перекладається не лише як «фізична сила», але і моральна. І саме таке значення краще відповідає меті проведення даного заходу в християнському навчальному закладі. Проректор з навчально-виховної частини Сергій Шевчук впевнений, що «у здоровому тілі здоровий дух». Подібні ініціативи спортивного характеру, на його думку, допомагають студентам розвиватися всесторонньо. А також бути гармонійними та цілісними особистостями.

 

 

Участь у змаганнях брали студенти як Українського гуманітарного інституту (далі УГІ), так і Українського адвентистського теологічного інституту (далі УАТІ). Було сформовано 5 команд по 4 учасники в кожній (3 хлопці та 1 дівчина). Окремою командою виступила студентська рада (СР), більша частина учасників якої – студенти богословського факультету. На питання чому СР створила свою окрему команду, віце-президент Олена Скрипкар відповідає: «Ми хочемо показати студентству, що СР не тільки організовує цікаві заходи, але і сама бере в них участь, тим самим спонукаючи молодь бути активнішою. Ми хочемо бути ближчими до всіх студентів, нарівні з ними»..
Вступним словом відкрив олімпійські ігри проректор з навчально-виховної частини Шевчук Сергій Валентинович та кандидат педагогічних наук, працівник фізичної культури, тренер Терещенко Валерій Іванович.

 

Серед дисциплін представлених на змаганнях були: біг на 60 м, естафетний біг, стрибки у довжину з місця, підтягування на перекладині, кидання списа, стрибки на скакалці, штовхання гирі (для хлопців) та командне перетягування канату. У числі суддів, які оцінювали змагання були Терещенко Валерій, Бойко Юрій, Кашура Дмитро, та Франків Дарина.

 

.

Студенти, які не брали безпосередьної участі у змаганнях відвідали захід з метою повболівати, спостерігати за вміннями учасників чи надихнутися і отримати мотивацію для занять спортом.
Беручи до уваги, що метою навчального закладу є не тільки надання можливостей інтелектуального розвитку та отримання професії, але і виконання місії церкви, то подібні заходи є одним з кроків до її виконання. Від навчального процесу і до відпочинку та розваг,- все це є великим пластом для проведення місійної роботи, проголошення і застосування біблійних принципів у повсякденному житті. У зв’язку з цим організатори олімпійських ігор поділилися своїми планами та додатковою інформацією з приводу подібних ініціатив. Особливим чином це стосується співпраці УАЦВО з іншими навчальними закладами.
Так, на базі багатофункціоналного спортивного комплексу УАЦВО регулярно проводяться благодійні турніри з футболу та волейболу, в яких беруть участь не тільки інші ВУЗи, але і професійні клуби. Також співучасниками у подібних спортивних заходах були вищі навчальні заклади Київської області (Національний медичний університет імені О. О. Богомольця та Університет державної фіскальної служби України в м. Ірпінь).

Таким чином УГІ та УАТІ, що є християнськии навчальними закладами, надають своїм студентам не тільки професійні навички та інтелектуальну обізнаність, але і формують цілісних особистостей. Також майбутні пастори, готуючись до служіння, дбають про свій всесторонній розвиток та гармонію між різними сферами життя. Можна бути впевненими, що молодь, яка отримує християнську освіту, буде підготовленою до викликів сучасності і зможе понести у своє майбутнє принципи практичного християнства.

 

Берецкі Владислав