Back

XІV Міжнародна студентська науково-практична конференція показала позитивну динаміку доповідачів

Міжнародна наукова конференція та Міжнародна студентська науково-практична конференція під назвою: «Актуальні проблеми соціальних та економічних процесів в умовах трансформації українського суспільства» були проведені на території Українського адвентиського центру вищої освіти 17 квітня. Понад 100 учасників взяли участь у події, серед яких і представники інших вищих навчальних закладів. Варто зауважити, що співорганізаторами конференції є три заклади вищої освіти: Український адвентиський теологічний інститут, Український гуманітарний інститут та Польська теологічна і гуманістична вища школа.

Пленарне засідання урочисто відкривав збірний хор УГІ та УАТІ. Після привітання учасники прослухали доповіді досвідчених науковців. Головним досягненням конференції був захист наукових робіт молодими та майбутніми науковцями, тобто студентами.

Захист в Українському теологічному інституті проводився у два секційні засідання під назвою: «Богословські та філософські аспекти осмислення сучасності та минулого». Модератор секції зазначив, що учасниками секції було близько двадцяти студентів, які виступали з доповідями, їхні наукові інтереси в основному стосувалися теологічних, богословських аспектів осмислення дійсності. Доповідачі в основному торкалися теми біблійних стовпів, де студенти намагалися для себе розібратися в тих чи інших аспектах біблійних книг, їхньої структури, їхнього змісту і безумовно тієї вістки, яка була б актуальною сьогодні.
Також підіймалися й більш ширші теми, які не стосувалися доктринального пласту. Вони, здебільшого, акцентувалися на християнській традиції, вносили корисні висновки, а також була спроба провести паралелі між минулим і сучасністю; дві доповіді стосувалися філософських аспектів.

Керівник секції, кандидат філософських наук Ношин Ярослав Іванович описав подію, такими словами: «Особливо, хотілося б відмітити студентів першого курсу, для яких подібний вид роботи був першим досвідом, це була їхня перша спроба і пера і публічної промови. Вони зустрілися з деякими труднощами, найперше – було хвилювання, а також регламент сковував їх. Потрібно було за сім хвилин дуже стисло представити актуальність, мету, завдання, висловитися дуже чітко і лаконічно, а це все потребує не аби якої підготовки і навиків, тому ці речі безумовно потрібно покращувати. Слід зазначити, що основна частина першого курсу впоралися дуже добре. Хотілося б окремо відзначити представників третього курсу, а зокрема: Козоріза Дениса, Ярового Назара; також студентів другого курсу: Шумчука Богдана, Смереку Андрія. Вони змогли засвідчити, що беручи участь у подібних заходах, уже мають помітну позитивну динаміку, їхні роботи свідчать про те, що певні кроки зроблені вперед, засвоєнні попередні уроки та зроблені висновки. Очевидно, що ці хлопці, я не всіх їх назвав, мають хороший потенціал, хороше майбутнє.

Нині вони є, так би мовити, на екваторі навчання, попереду ще половина шляху, тож хочеться побажати їм подальшого успіху, не зупинятися, бо вдосконалюватися завжди є куди, потрібно рости і ставати все мужнішими, ще цікавішими. А стосовно вибору тем, можливо, десь є змога і ризикувати, брати складні теми, тому що якраз складність дослідницького процесу, пошук матеріалів буде загартовувати. Після закінчення навчання вони зможуть озирнутися і подивитися, що всі кроки, якими б важкими не здавалися, були лише внеском в розвиток особистості, внеском в подальше служіння”. Давши характеристику захисту робіт, модератор підсумував: «Загалом хотілося б відзначити позитивну динаміку, адже кількість доповідачів в порівнянні з минулим роком зросла. І це безумовно тішить, але ми, як викладачі, розуміємо і бачимо, що є над чим працювати. І дуже добре, що в рамках студентської конференції був присутній наш професорсько-викладацький склад, мова йде про Куриляка Богдана Івановича, Понятовського Фелікса Климентійовича і про ректора нашого навчального закладу Корчука В’ячеслава Івановича. Викладачі активно долучилися, взяли участь у дискусіях, обговоренні. Також вони представили доповіді, що слугувало хорошим прикладом для наслідування, хорошим зразком. Хотів би ще раз підкреслити, що тенденції втішні, позитивна динаміка помітна, безумовно, ще є над чим працювати, і завжди потрібно вдосконалюватися».

Ольга Рибак